Timesoft

Osobní stránky webkonzultanta

Vložit do wordu jako neformátovaný text

Představte si situaci, kdy vkládáte postupně do wordu nějaké informace pomocí ctrl+v. Word 2007 vám bezostyšně do souboru vpálí i kódování z původního zdroje. Pokud máte ve Wordu použité stejné formátování, pak nemáte moc velký problém a práce jde pěkně od ruky. Jenže pokud kopírujete z více zdrojů, kde je formátování „každý pas jiná ves“, pak si zaděláváte na problém, který jen tak lehce neodstraníte. Zvláště ve wordu… Bohužel. Vždy zmáčknout ctrl+c, pak kliknout na kartě Domů na šipku u tlačítka Vložit. Zvolit Vložit jinak. Ve vyskakovacím okně zvolit neformátovaný text, kliknout na ok. Teprve pak se doberete k vložení požadovaného textu.


Tohle není na moje nervy… Hledal jsem tedy řešení na netu, protože ve Wordu jsem nic takového nenašel. Strýček Google poradil použití makra. S ním jsem zkušenost neměl, ale proč ne… Nejprve jsem zkoušel vytvořit makro automaticky, to se však nepovedlo a tak bylo nutné makro vytvořit ručně:

Sub Makro1()

‚ Makro1 Makro


Selection.PasteSpecial DataType:=wdPasteText
End Sub

Jednoduché a lehké. Kód stačí vložit na kartě Zobrazení do položky zobrazit makra. Pak už jen stačí přiřadit klávesovou zkratku. Klávesové zkratky lze najít v možnostech (ty naleznete po kliknutí na logo office). Já zvolil kombinaci kláves ctrl+alt+V

Líbil se vám článek? Sdílejte jej prosím:

1 Comment

  1. Super, jak jednoduché; v posledku:-))
    Díky moc
    Peter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2024 Timesoft

Autor šablony Anders NorenNahoru ↑