Již jste někdy v šabloně WP chtěli zobrazit odkaz na předchozí a následující článek? Zobrazit kompletní odkaz, tj. není problém. K tomu poslouží funkce previous_post_link nebo next_post_link umístěné uvnitř loopu. Jak ale z toho dostat pouze URL, protože máte třeba specifické formátování? Více se dozvíte v dnešním tipu.

Na výše uvedené funkce rovnou zapomeňte. U všech podobných funkcích na možnost vypsání pouze url wordprdpress myslel, jen tady na to jaksi zapomněl a konkrétní funkce neexistuje. Je potřeba použít drobnou oberzličku.

Potřebujeme dvě funkce get_adjacent_post a get_permalink. První funkce načítá sousední příspěvek, jeho ID, druhá pak načte trvalý odkaz právě podle toho ID. Zapsání je jednoduché:

[sourcecode language=“php“]$prev = get_permalink(get_adjacent_post(false,“,false));
$next = get_permalink(get_adjacent_post(false,“,true));[/sourcecode]

Ve funkci get_adjacent_post má 3 parametry. První říká, že se má vzít přesně sousední článek, tj. ze všech článků. Jenže dost často potřebujete spíše sousední článek z kategorie, jako je aktuální článek. Pak stačí místo false, vložit true. Druhým atributem můžete vyřadit některé články ze započtení, stačí vypsat jejich ID oddělené čárkami. Posledním parametrem říkáme, zda chceme předchozí nebo následující příspěvek. Výsledkem je ID, které se parametrem pro get_permalink.

Abychom výsledek zobrazovali jen tehdy, pokud reálně něco existuje, celé to obalíme do podmínky a je hotovo.

Kompletní kód

[sourcecode language=“php“]


[/sourcecode]

Líbil se vám článek? Sdílejte jej prosím: