Timesoft

Osobní stránky webkonzultanta

Oblíbené pluginy ve WordPressu

Moje oblíbené pluginy ve wordpressu jsou… Takhle by mohl začít klasický článek o pluginech. Ale ne, nebudu přidávat další seznam oblíbených pluginů. Myslím, že i na českém rybníčku existuje takových seznamů dost. Příkladem budiž třeba Tomáš Matonoha  se svými perfektními články o pluginech. Seznamy jsou fajn, rád se v nich taky hrabu, objevuji nové mnou neznalé. Nedávno jsem díky konferenci WordPress v Opavě zjistil novou funkcionalitu samotného WordPressu, která mě nadchla a o které chci dnes psát. Pojďme se na ni podívat.

Při instalaci pluginů ve WordPressu máte několik možností: stránky wordpress.org (nebo jiné zdroje) a nebo přímo položku instalace pluginů v administraci. V současné verzi jsou k dispozici celkem 4 záložky: doporučené, nejčastěji používané, návrhy uživatelů a oblíbené. Přiznám se, že jsem jim nikdy nevěnoval pozornost. Většinou jsem použil hned tu první, kde do vyhledávacího pole stačí vložit název pluginu a hned instalovat.

Položka, která si však zaslouží hodně velkou pozornost, je položka číslo čtyři – Oblíbené (ang. Favorites). Pokud máte účet u wordpress.org, můžete si označit pluginy, které používáte. Díky tomu je máte, po zadání loginu, k dispozici v každé vaší instalaci.

To je naprosto super. Instalujete-li každou chvíli wordpress pro své projekty, nebo pro klienty, pak ve většině případů instalujete stále jedny a tytéž pluginy. Docela opruz. Odteď zadám login a jen klikám na instal. To však není všechno, funkci mohou využít i lidé, kteří instalují wordpress jen pro svůj projekt a hledají, co by se jim hodilo. Nejčastěji sáhnou po článcích s přehledem pluginů, ale pokud znají něčí login, pak není problém si zobrazit oblíbené pluginy někoho jiného.

oblíbené pluginy

Někteří si teď asi klepou na čelo. Proč prozrazovat veřejně polovinu klíče pro svůj účet, jen ho vystavím nebezpečí napadání. To je sice pravda, ale osobně s tím nemám problém. Na netu je spousta služeb daleko podstatnějších a kde mail je i loginem a není s tím problém. Účet využívám jen čistě pro pluginy, maximálně pro fórum, nic víc s ním asi neuděláte. Pokud se tedy chcete podívat na mou sadu (doplňuji postupně) pluginů, můj login je wordpress_panna

Trošku škoda je, že za oblíbené můžete označit jen pluginy na stránkách wordpress.org a nikoli i v samotné instalaci. Ale třeba se to objeví v některé z dalších verzí. Za mě je to super funkce, kterou rád využívám.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej prosím:

1 Comment

  1. Ahoj Radomíre,
    seznam oblíbených pluginů si můžeš sestavit i pomocí této služby: http://wpfavs.com/

    Seznamů můžeš mít více a pomocí jejich pluginu ( https://wordpress.org/plugins/wpfavs/ ) si je pak můžeš všechny naráz nainstalovat.

    Měj se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2024 Timesoft

Autor šablony Anders NorenNahoru ↑