Timesoft

Osobní stránky webkonzultanta

Jak blokovat oznámení na webu
Taky vám v poslední době vadí všudypřítomná vyskakovací okna, která se ptají, zda chcete povolit informování o novinkách, aktualitách, zpožděních, nových mailech, apod ? V následujícím textu naleznete návod jak se těchto informačních hlášek jednou provždy zbavit.
Velkým specialistou na všudypřítomné otravné hlášky je například denik.cz. Jen si to zkuste. Otevřete-li jakoukoli stránku, bum, okno se ptá „Odebírejte nečerstvější aktuality z Česka a zahraničí“ a tlačítka Ne, děkuji nebo Povolit. Zakážete a v jiné rubrice znova.

Máte-li počítač na práci jako já, pak jakákoli hláška, která vyskočí v okraji obrazovky ruší pozornost, kterou potřebujete k dokončení práce. Kdysi jsem v bláhové naivnosti takto povolil gmail. Hlášky jsem měl okamžitě dvojí – na pozadí mi běží mailový klient, který hlášky také vypouští, a tomu ještě prohlížeč. Peklo.

Pojďme si ukázat, jak alespoň jednu hlášku v záplavě vyskakovacích oken (sběr mailů, cookies, klasická reklama, „vy už opravdu odcházíte?“)  odstranit.

Následujícím textu budu ukazovat postup pro prohlížeč Chrome. IE odmítám používat, Firefox občas vezmu na milost, ale primární prohlížeč je pro mě Chrome.

Podstatě jsou dvě cesty:

Tou první je řádek URL. Stačí kliknout na zámek před url a zobrazí se nabídka podobná jako je na následujícím obrázku.

Zde vyberte oznámení a přepněte na blokovat vždy na tomto webu. Jak hláška říká, jedná se jen o tento konkrétní web, neřeší třeba rubriky nebo jiné stránky.

Druhá cesta již zablokuje podobná oznámení na všech webech. Klikněte v pravém rohu na ikonu tří teček.

Vyberte Nastavení. Zobrazí se zvlášť TAB, kde srolujete úplně dolů a kliknete na Rozšířená nastavení. V záplavě nabídek najděte Nastavení obsahu a klikněte na ni.

Dostáváte se k podobné nabídce jako u prvního případu. Klikněte na oznámení.

Jsme u cíle. V tomto okně vidíte všechny weby, které jste v minulosti povolili nebo naopak zakázali. Je zajímavé, že blokované weby můžete odblokovat, smazat, či jinak upravit. Povolené již ale nenastavíte, ani nesmažete. Abyste měli navždy od podobných hlášek pokoj, stačí přepnout přepínač, jak ukazuje šipka. To je vše.

Jako perličku na závěr si dovolím znova použít zmíněný denik.cz. Pokud hlášku zablokujete, bude vás zmíněné periodikum otravovat v pravém dolním rohu velkým zvonečkem, aby si to přece jen pustili. Na desktopu to tak neruší, horší je to na mobilech a tabletech, kde je místa žalostně málo.
Líbil se vám článek? Sdílejte jej prosím:

1 Comment

  1. Dobrý den potřebuji právě zvonek odstranit nevím jak protože je to anglicky mám
    to u lišt chci kliknou nejde to doufám že mi poradíte
    Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2024 Timesoft

Autor šablony Anders NorenNahoru ↑