Timesoft

Osobní stránky webkonzultanta

Čím nahradit Google Reader

Již delší dobu jsem řešil, čím nahradit končící Google Reader, na který jsem si zvykl pro jeho velmi jednoduché a rychlé ovládání. Nechápu, jak se někomu mohla v hlavě zrodit taková odpuzující myšlenka na zrušení tak bezvadné funkce. Ale je to tady a do ukončení funkčnosti zbývá pár týdnů. Bádal jsem, procházel jednotlivá fóra, ale na nic kloudného jsem nedokázal přijít. Něco se mi nelíbilo graficky, něco funkčně, pokaždé mi něco chybělo. Pak jsem však narazil na článek http://www.maxiorel.cz/tiny-tiny-rss-povedena-nahrada-google-readeru-pro-geeky a bylo rozhodnuto – Tiny Tiny RSS byla jasná volba.
Na začátku je potřeba říct, že Tiny je open source CMS systém, který může běhat na vlastním prostoru, tj. nikdo (snad) nesleduje, co mě zajímá, co mám ve čtečce uloženo a nepředhazuje mi pak podle toho reklamy. 🙂 Ale pojďme k instalaci.
Prvotní instalace sice proběhla, ale bohužel zhavarovala. A to jsem stahoval z oficiálního zdroje stabilní verzi. Podle požadavků jsem vše nastavil, ale stále to havarovalo na php nastavení open_basedir. Na internetu k problému moc informací nebylo, málem jsme s kolegou upravovali zdrojový kód, který z nepochopitelných důvodů Tiny požaduje. Jelikož se jedná o zamezení přístupu mimo zadaný adresář, nechtěl jsem nastavení měnit. Nakonec jsme našli na Gitu verzi master, která žádné takové pochybné funkce nepožaduje.
Instalace verze master pak již proběhla podle naznačeného scénáře na maxiorel.cz. Naimportoval jsem na pár kliknutí zdroje, které jsem měl uložené v Google Reader, a? Funguji… Vše běhá jak má, jsem spokojen. Google už jen zpovzdálí mávám… 🙂

Líbil se vám článek? Sdílejte jej prosím:

1 Comment

  1. Ahoj všem,
    jen jsem vám chtěl říct, že pokud sháníte náhradu za iGoogle a Google reader, tak jsme se před nějakým časem do toho všeho pustili s naším vývojovým teamem:) Vzhledem k tomu, že je projekt ve fázi programování a brzkého startupu, snažíme se zajistit financování. Předpokládané náklady na techniku, vybavení a zázemí nebudou nízké, přesto do toho chceme jít. Pokud chcete podpořit iGoogle a Google reader alternativu, můžete nám pomoci skrze startup server na adrese http://igg.me/at/mywebgrid/x/3573425 . Za Vaše donaty dostanete hodnotné dárky, takže to není žádné žebrání 🙂 Můžete nás také sledovat na facebooku na adrese http://www.facebook.com/igooglereplace no a nebo twitteru na: http://twitter.com/iGooglereplace . Naše oficiální stránka pak je http://mywebgrid.com 🙂 Díky a budeme se těšit 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2024 Timesoft

Autor šablony Anders NorenNahoru ↑