V úterý se konal v pořadí 19. IM sraz. Na pořadu byla přednáška nebo spíše workshop Honzy Kvasničky s názvem Prozákaznický přístup v praxi. Jaký byl sraz? Co mi přednáška dala?

Nejsem bohužel pravidelným návštěvníkem IM srazů. Bohužel pro mě. Někdy do toho vletí povinnosti ani nevím jak a pak lituji, že jsem nebyl. Mám pocit, že od toho 9. srazu, kdy sem byl poprvé, kvalita jde nahoru. Přednášející se jakoby předhánějí, kdo bude lepší. Navíc se kolem celého podniku utvořila velmi dobra parta lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu a jsou schopni si pomoci. A to se mi líbí nejvíc.

Včerejší workshop Honzy Kvasničky bezesporu patřil mezi top akci, kterou jsem na IM srazu viděl. Honza to pojal pracovně, kdy na začátku vysvětlil, co to ten prozákaznický přístup je, a v následné větší části zapojil všechny okolo do jedné velké debaty nad konkrétními případy budování vztahu se zákazníkem.

Přiznám se, že jsem si původně naivně myslel, že prozákaznický přístup se týká jen eshopu, kdy obchod poskytne zákazníkovi nějakou výhodu. Omyl. Tento přístup se týká naprosto všech oborů, kde člověk pracuje se zákazníkem. Ať už se jedná o online nebo i offline služby. V každém oboru se dá najít něco, čím může člověk zlepšit vztah se zákazníkem a tím si jej naklonit na svou stranu, aby se příště zase obrátil na něj.

Na srazy chodí rozmanitá skupina lidí, většina se motá kolem online byznysu. Někteří jsou eshopáři, další pak školitelé, nebo lidé nabízející služby v různých oborech. Všechny tyto typy se snažil Honza do přednášky dát a na každém konkrétním příkladě ukázat, jak by mohl prozákaznický přístup vypadat. Geniální myšlenkou bylo, že nejprve nechal publikum vymýšlet čím zákazníka zaujmout obecenstvo a pak se k problému vyjádřil dotyčný, který uvedl, jak to dělá případně on. Pro mě, ale určitě i pro ostatní, jednoznačně přínosné, protože na příkladech se člověk učí nejlépe. Věřím, že hodně přínosné to bylo i pro samotné zainteresované. Ti tak mají konkrétně o čem přemýšlet. Konkrétní případy, které jsme za pomoci Honzy vymysleli, uvádět nebudu. Kuba Čižmář je v nejbližší době na stránkách IM srazu uvede – dělal docela podrobný zápis.

Trošku se mě mrzelo, že workshop byl v závěru z časových důvodů krácen – pokročilá hodina, plénum hladové, navíc někteří museli již prchat za dalšími povinnostmi. Ale co se dá dělat. I tak to byla hodně povedená akce. Jsem zvědav na pátek, kdy se poprvé chystám na sraz do Olomouce. Jsem zvědav na tamní partu lidí. Pokud by se někdo chtěl přidat, mám ještě v autě volná místa.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej prosím: